Yeni Serisi Çıktıktan Sonra Popülerliğini Kaybeden Oyunlar

farcry41-)Farcry 4 :Bu listede olmayı hak eden oyunlardan bir tanesi Farcry4.Sebebi ise Farcry3 serisinde beklentilerin üzerine çıkan bu oyun ; 4. serisinde aynı başarıyı yakalayamamış olmasıydı.Hatta bazı oyuncuların yorumlarına göre “Farcry3’ün karlı versiyonu”ydu.

 

 

 

Call-Of-Duty-Advanced-Warfare-Wallpaper-PS4

2-)Call of Duty Advanced Warfare: İlk yıllarında büyük patlama yaşayan CoD serisi son yıllara doğru gerçekten büyük çöküş yaşadı.Oyuncuların canını en çok sıkan nokta ise yavaş yavaş “Uzay Çağı” oyununa dönüşmesiydi.Bardağı taşıran son damla  CoD Advanced Warfare oldu.

 

 

 

ACS_SC_39_SDCC_EvieAssassination_watermark_211604.0  3-)Assasin’s Creed Syndicate:Artık o kadar çok Assasin’s Creed oynu çıktı ki şuan sayamayız bile.1 hafta içinde 2-3 Assasin’s Creed oyununun çıktığını bile gördük.Buna rağmen fiyatları da 180 TL nin altında çıkmadı.Sonuç olarak bu serinin popülerliğini bozan şeyler pahalı olması ve çok sık oyun çıkarmış olmaları.

 

 

 

pes

PES 2016:PES 2013 serisi ile büyük çıkış yakalayan bu seri.Yıllar geçtikçe hep aynı düzende kalmaya devam etti.2013-2016 serisi arasında büyük farkların olduğunu grafik anlamında söyleyemeyiz.Ancak 14 serisinden sonra oynanılabilirlik olarak biraz gelişti ve diğer serilerinde de aynı düzene devam etti.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Türkçe Oyun Merkezi 1 Yaşında! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Mehmet

Ben Mehmet Tandoğan. 1994 doğumluyum ve şuan için geçici olarak öğretmenlik yapmaktayım. Ayrıca Türkçe Oyun Merkezi'nin kurucusu ve yöneticisi konumundayım. 2013'den bu yana İngilizce oyunları Türkçe'ye çevirme işini üstlendim ve şuanda da aktif olarak yerelleştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Tavsiyemiz

Oyun İstek

Oyun isteklerinizi bu konu altına yorum olarak yazabilirsiniz. Tabi yorum yapmadan önce birkaç hususu belirtmekte …