Yeni Nesil GTA V Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

PS3 veya Xbox 360’daki Kayıtlı Oyunlarımızı Yeni Sürümlere Taşıyabileceğiz

     Geçmişte, bir oyunun HD olarak yenilenmiş hali piyasaya sürüleceğini duyunca kara kara düşünürdük; daha güzel grafiklere geçmeyi herkes ister tamam ama bu durum standart versiyonundaki kaydettiğimiz ilerlemeyi de buruşturup çöpe atmamız anlamına geliyordu.
     Şanslıyız ki GTA V’in yeni nesil versiyonunda bu sorun düşünülmüş ve geçtiğimiz nesilde kaydettiğimiz ilerlemeyi sorunsuz bir şekilde yeni nesile aktarabiliyoruz. Ancak şimdiden belirtelim, oyunu birden fazla platformda oynayacaksanız eski karakterinizi en çok oynayacağınız platforma taşımanız daha iyi olacaktır. Çünkü eski kayıtlarınızı yalnızca tek seferliğine taşıma hakkınız bulunacak.
     Grand Theft Auto V’in uçsuz bucaksız online dünyası için büyük bir kolaylık.

 

   Daha Fazla Yaban Hayatı ve Silah
      Rockstar’ın doğal yaşamı ve avlanma elementlerini Red Dead Redemption’da başarılı bir şekilde kullandığını görmüştük. Aynı şekilde yakaladığı başarıyı GTA V’te de sürdürmeyi başarmıştı. GTA V’in yeni nesil versiyonunda daha da eklemeler yapılacağı (geyik ve dağ aslanları gibi) ve yaban hayvanlarının çoğaltılacağı resmen onaylandı.
     Yaban hayatındaki genişlemeye benzer bir şekilde oyunda edinebileceğimiz silahlarında çeşitlerinin artığını belirtmekte fayda var. Oyuna, ana veya yan görevlerde kullanımımıza sunulacak yeni silahlar eklenecek.
 

Ayrıca, bir de kedilerden bahsetmek gerek. Oyunun yeni nesile ait sanatsal çalışmalarında gördüğümüz kedilerin oyuna farklı bir tat katacağı kesin. İnternet aleminin fenomeni haline gelen kedileri GTA V’te görmek keyifli olacak.

 

Geliştirilmiş Araç Hasarı Modellemeleri ve Hava Durumu

     Yeni nesil oyun konsollarının bize bir faydası da evimizde eşofmanlarımız çorabımızın içine sokulmuş bir şekildeyken mükemmel ötesi manzaralara tanıklık edebilecek olmamız. Bunu GTA V’in yeni sürümünde büyük ihtimalle yaşayacağız; söylenilenlere göre sadece durup manzaraları ve hava durumlarını izlemek için bile vakit geçirebileceğiz.
 
     Bir diğer yenileme de araç hasar modellemesinde. Geçtiğimiz nesilde pek beğenilmeyen bu durum üzerinde çok çalışıldığı söyleniyor. Özellikle birazdan bahsedeceğimiz FPS modundaki kazalar tatmin edici seviyede olacaktır. Araçlardan bahsetmişken ekleyelim; oyunun yeni versiyonunda yine yeni nesil konsolların güçleri sayesinde daha yoğunlaşmış trafikler bizi bekliyor olacak. (Alıntıdır – Tunahan Başol)

Bir önceki yazımız olan Aynı Ekrandan Oynayabileceğiniz 4 Co-op Oyun başlıklı makalemizde Co-op hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Ben Mehmet Tandoğan. 1994 doğumluyum ve şuan için geçici olarak öğretmenlik yapmaktayım. Ayrıca Türkçe Oyun Merkezi'nin kurucusu ve yöneticisi konumundayım. 2013'den bu yana İngilizce oyunları Türkçe'ye çevirme işini üstlendim ve şuanda da aktif olarak yerelleştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Tavsiyemiz

WWE 2K15 İnceleme

Smackdown ismi ile ünlenen WWE oyunlarının en son çıkanı bu sene PC kullanıcılarına da uğradı.2014 …