Virüs Programları Ne Kadar Gerekli?

en-iyi-virüs-programları

 

Hepimizin bilgisayarında bulunan hatta satın aldığımızda beraberinde gönderilen virüs programıyla şu ana kadar haşir neşiriz.Hatta çoğumuz bilgisayarcıya bilgisayarımızı teslim ederken “abi nod32 at ha” dediğimiz olmuştur.Gel gelelim bu virüs programları ne kadar işe yarıyor?

Şu ana kadar edindiğim tecrübeler doğrultusunda yazıyorum.Bu virüs programlarının çoğu hatta neredeyse hepsi casus yazılım şirketleriyle anlaşmalı olduğu kanaatindeyim.Neden? diye soracak olursanız bu virüs programları sanki ezbere iş yapıyormuş gibi .Örnek olarak bir tarama yaptığımızda en çok tehdit içeren dosyaların .dll uzantılı olduğunu görebiliriz.Bu dosyalar işimize yarayan uygulamaların bir parçası olabiliyor.

Konuyu toparlayacak olursak virüs programları üreten şirketler ile casus yazılım üreten şirketlerin arasında bir anlaşma söz konusu.Yani virüs programları tüm tehdit içeren dosyaları değil de anlaşmasız olduğu dosyaları siliyor.Tavsiyem virüs programlarına güvenip zararlı olduğunu düşündüğünüz şeylere bulaşmamanız…

 

 

Bir önceki yazımız olan Europa Universalis IV v4 Türkçe Yama başlıklı makalemizde Europa Universalis IV ve türkçe yama hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Ben Mehmet Tandoğan. 1994 doğumluyum ve şuan için geçici olarak öğretmenlik yapmaktayım. Ayrıca Türkçe Oyun Merkezi'nin kurucusu ve yöneticisi konumundayım. 2013'den bu yana İngilizce oyunları Türkçe'ye çevirme işini üstlendim ve şuanda da aktif olarak yerelleştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Tavsiyemiz

SILVER ÜYELER İÇİN KONU

Oyun Hakkında/İndir Sistem Gereksinimleri Oyun Resimleri Kurulum Fragman Oyun Hakkında/İndir Oyun Türü: Spor – Yarış …