Tetris’te Yastıklar Olsaydı

Sovyet Rusya’dan çıkış Dünya’nın dört bir yanına ulaşan Tetris, günümüzde dahi oynanmaya devam ediyor. Gelmiş geçmiş en başarılı oyunlar arasında yer alan oyun için bugn farklı bir uygulama ortaya çıktı. Niko Schatz isimli tasarımcı Tetris’te yukarıdan gelen parçaları yastık haline dönüştürmeyi denemiş.

Güzel bir fizik motoruyla hazırlanan bu çalışmada yastıklar yukarından düştükten sonra sekiyor ya da farklı hareketler sergiliyorlar. Şimdilik sadece bir çalışma olarak kalan bu videoyu yakında oyun olarak görürsek şaşırmamak gerek. İşte o çalışmanın videosu:

Bir önceki yazımız olan Wall-E - Türkçe Yama Çalışması [2014] başlıklı makalemizde 2014, Türkçe Yama Çalışması ve wall e hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Ben Mehmet Tandoğan. 1994 doğumluyum ve şuan için geçici olarak öğretmenlik yapmaktayım. Ayrıca Türkçe Oyun Merkezi'nin kurucusu ve yöneticisi konumundayım. 2013'den bu yana İngilizce oyunları Türkçe'ye çevirme işini üstlendim ve şuanda da aktif olarak yerelleştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Tavsiyemiz

Oyun İstek

Oyun isteklerinizi bu konu altına yorum olarak yazabilirsiniz. Tabi yorum yapmadan önce birkaç hususu belirtmekte …