Steam’de TL Devri Başlıyor…

Steam 2014 yılı içinde 12 yeni para biriminin ekleneceğini duyurmuştu. Yapılan konferansta TL gösterilmemiş ancak Türkiye yeşil ile gösterilmişti.

steame-turk-lirasi-mi-geliyor_qnrd

Şimdi ise gelen haberler netleşti ve Valve TL’yi sisteme ekleme kararı aldı. Peki yeni durum nasıl olacak? Söylentilerin büyük çoğunluğu 1 ABD Doları’nın 2 TL’ye sabitleneceği yönünde. Diğer bir söylenti ise (daha az bahsedilen) İOS’taki gibi Türkiye’ye özel fiyatlar olacağı yönünde. Eğer fiyatlar özel olursa bu bizim çok işimize yarayacaktır. Keza Rusya ve Brezilya gibi korsan kullanımının fazla olduğu ülkelere özel fiyat veren (kat kat daha ucuz) Valve, korsan kullanımının fazla olduğu ülkemize neden böyle bir uygulama getirmesin?

Bir diğer çekince ise Valve’nin TL para birimine geçmesi ile KDV vs. ile fiyatların artacağı yönünde ki ben bu endişelerden tamamen uzağım. Keza zaten Valve şu anda KDV gibi vergileri ödemekte devletimize.

Oyunla kalın…

Bir önceki yazımız olan Scissors Adıyla Yeni Bir Korku Oyunu Daha başlıklı makalemizde korku oyunu ve Scissors hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Ben Mehmet Tandoğan. 1994 doğumluyum ve şuan için geçici olarak öğretmenlik yapmaktayım. Ayrıca Türkçe Oyun Merkezi'nin kurucusu ve yöneticisi konumundayım. 2013'den bu yana İngilizce oyunları Türkçe'ye çevirme işini üstlendim ve şuanda da aktif olarak yerelleştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Tavsiyemiz

Oyun İstek

Oyun isteklerinizi bu konu altına yorum olarak yazabilirsiniz. Tabi yorum yapmadan önce birkaç hususu belirtmekte …