PES 2015’in Özellikleri ve Farkları

0
PES 2015'in Özellikleri ve Farkları

PES 2015’in Özellikleri ve Farkları

Pes 2015’in önceki dönemlerine nazaran ne gibi farklılıkları var ne gibi eksiklikleri var veyahutta ne gibi eksi yönleri var hepsini bu yazıyla beraber bilgi sahibi olabilirsiniz

Bire Bir Mücadelelerde Daha Seri Hareketler; Daha Rahat Kontroller
    PES serisinde özellikle Playstation 1 döneminde ve PS2’nin ilk dönemlerinde seri çalımlar yapabilirdik. Buna karşın Playstation 3 ve Xbox 360 döneminde seri gerçekçilik sunmak isterken oynanabilirlikten feragat etti. Artık çalım atmak veya ara pas atmak eskisine nazaran daha zordu. Aklımızda oluşturduğumuz çalımları veya pasları oyun alanına yansıtmakta zorluk çekiyorduk. Aslında PES serisi FIFA’ya benzemek isterken sürekli kan kaybediyordu diyebiliriz.
    Konami yetkilileri bu durumun farkına vardıklarını, artık gerçekçi oyun yapmak amacıyla oynanabilirlikten, eğlenceden ödün vermeyeceklerini söylüyorlar. Yani tıpkı serinin eski oyunlarındaki gibi rahatça çalım atabilecek veya koşarak daha rahatça (eğer refleks ve futbolcu kalitemiz üst düzeyse) rakibi geçebileceğiz. Yani odun gibi koşan, rakibin karşısında çaresiz kalan forvet oyuncularına artık son. Yani “The Pitch is Ours” (Saha Bize Ait) sloganı sayesinde gerçekten de sahada rahat edeceğiz.
Sürekli Güncellenen Oyun
     FIFA serisinin PES serisinden en üstün yanlarından biri de sürekli güncelleme yayınlanmasıydı. Özellikle PES’te en çok şikayet ettiğimiz konu kadroların bir türlü güncel tutulamamasıydı. Doğal olarak futbolu yakından takip eden her oyuncu bu durumu yadırgar. Konami, PES 2015’te bu konuda da önemli adımlar atma kararı aldı.
    İlk defa yeni nesle geçen oyun için sürekli güncellemeler yayınlanacak ve kadroların son haliyle karşılaşmamız sağlanacak. Güncellemelerin İngiliz, Fransız, İtalyan ve Brezilya ligleri için  yayınlanacağı söyleniyor.
    Söylenenlere göre güncellemeler çevrimiçi (online) modlara otomatik olarak yüklenecek. Tek kişilik çevrimdışı (offline) modlarda ise opsiyonel olacak. Bu durum hiç kuşkusuz PES serisini daha popüler yapacaktır.
PES 2015'in Özellikleri ve Farkları

PES 2015’in Özellikleri ve Farkları

Gerçekçi Atmosfer ve Seyirci Tepkileri
    Konami; Fox Engine ve yeni nesil konsolların gücünü kullanarak PES 2015’te üst düzey grafikler sunma amacında görünüyor. Kalabalığın animasyonları üzerinde özenle durulduğu söyleniyor. Artık tribündeki insanları birbirinden daha rahat ayıracağız.
    Yeni neslin gücü sayesinde seyirci gruplarının maçta yaşanan olaylara gerçek zamanlı tepki vermesi geliştiricilerin en büyük amaçlarından birisi olmuş. Eğer söylendiği gibi seyircilerin tepkileri daha iyi olur ve animasyonlar da geliştirilirse hiç kuşkusuz atmosfer daha sağlam olacaktır.
    Bunun yanında stadyumun kontrolü de resmen bizde olacak gibi görünüyor. Bazı oyun modlarında sahadaki çimlerin kısa mı, yoksa uzun mu olduğuna bile karar verme şansımız olacak. Rakibin oyun stiline göre bu tür seçimler yapma şansımız olacak. Örneğin Barcelona çok kısa pas yapan bir rakip olduğundan çimlerin uzun olması pasların yapılmasını zorlaştıracaktır.
Gol ve Ara Pası Atmak Daha Kolay Olacak
    PES 2015 gerçekçilikten çok eğlence odaklı bir oyun olacağı için (tabi bu hiç gerçekçi olmayacak anlamına gelmiyor) bu oyunda gol atma seçeneklerimiz de bol olacak. Bildiğiniz gibi PES 2014’te gol atmak neredeyse ızdırap olmuştu. 0-0 veya sadece tek gol olan çokça maçla karşılaşıyorduk. PES 2015’teyse bu can sıkıcı duruma son verilmiş.
    Geliştiricilerin açıklamasına göre PES 2015’te heyecan verici ve artistik goller atma şansımız yeniden bize sunulacak. Bazı hücum oyuncuları tam anlamıyla gol canavarı olabilecekler. Konami yepyeni şut sistemiyle her gol girişimimizin bir tehlike arz etmesini sağlamaya çalışacak.
     Bunun yanında ara paslarda da önemli gelişmeler var. Artık PES 2014’teki gibi oyuncularımıza ara pası atmak ızdırap olmayacak. Xavi ve Iniesta gibi futbolcular da sahada en az Messi, İbrahimoviç ve Ronaldo kadar etkili olacaklar. Küçük dokunuşlar, düşündüğünüz şekilde ara pası atma fırsatı Fox Engin ile birlikte gelen yeni fizik motoruyla mümkün kılınacak. (Alıntıdır)

Bir önceki yazımız olan Don't Starve İnceleme başlıklı makalemizde Don't Starve ve inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

201 Görüntülenme
OYUN BILGILERI 5 sene önce eklendi
PES 2015’in Özellikleri ve Farkları

Oyun Türü: Oyun İnceleme

Etiketler: ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?