Mine Craft Microsoft’a Satıldı

0

minecraft

2011 yılında İsveçli Mojang şirketinin elinden çıkan piksel piksel tüm dünyayı kasıp kavuran Minecraft tam 2,5 milyar dolara Microsoft’a satıldı. Peki şimdi ne olacak? Yeni nesil platformlara geçiş yapan Minecraft’ı neler bekliyor? Bu el değiştirme ile ilk olarak Minecraft’ın üç kurucusu işten ayrılacak(Markus Notch Persson, Carl Manneh ve Jakob Porse). Xbox, Android, İOS ve Windows üzerinden oynanmaya devam edecek. Lakin PS4’e yeni çıkan Minecraft’la ilgili bir haber yok. Muhtemelen kullanıcılar mağdur edilmeyecek ancak Xbox kullanıcılarına verilecek bazı imtiyazlardan da yaralanamayacaklar keza Microsoft konsol pazarında Sony ile baya rekabet halinde. Peki analistler bu haber için ne diyor:”Asıl zor iş bundan sonra başlıyor. Microsoft, minecraft ruhunu ve prestijini sürdürebilecek mi göreceğiz. Çünkü bu tür satın almalar, Microsoft gibi büyük firmalar içinde eriyip gözden kaybolabiliyor.” Bunların hepsini hep birlikte göreceğiz zamanla. Ve yine yakın zamanda Amazon’a satılan Twitch’in akıbetini de…

Satın alma ardından Microsoft’un Xbox direktörü Spencer ise, “Mojang ve Minecraft’ın Microsoft’a katılımı ekibimiz için inanılmaz derece heyecanlandırıcı. Minecraft’ın sevilen tüm yönlerini devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı. Satın almanın ardından Microsoft’un borsada 0.8 değer kaybettiğini belirtmek gerekli.

Bir önceki yazımız olan GRID Autosport Türkçe Yama Tanıtım Reklamı ve Duyurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

12 Görüntülenme
OYUN BILGILERI 4 sene önce eklendi
Mine Craft Microsoft’a Satıldı

Oyun Türü: Oyun Haberleri

Etiketler: ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?