Halo 5 – İnceleme

0

Halo‘nun yirmi altıncı yüzyılda kurulan mekânında, oyuncu sibernetik olarak geliştirilmiş, SPARTAN” süper askeri Master Chef  rolündedir. Oyuncuya, Master Chief’in sinirsel arabiriminde bulunan Cortona adında bir zekaya eşlik eder. Oyuncular çeşitli yaratıklarla ayakta ve araçların içinden savaşırlar ve Halo’ya ismini veren halka şeklindeki yapının sırlarını açığa çıkarmaya çalışırlar. Oyun “kolay öğrenilebilir” olarak nitelendirilir ve çekici hikâyesi ile övülür.

Birçok oyun dergisi Halo’yu tüm zamanların en iyi ve en önemli oyunlarından biri olarak gösterdi.Tüm zamanların en çok oynanan 7. oyunudur. Oyunun popülerliği diğer oyunlardan Halo‘ya benzer olanlara “Halo clone” ve Halo‘dan daha iyi olduğu düşünülenlere de “Halo killer” gibi bir takım yakıştırmalar yapılmasına neden oldu Bunlara ek olarak oyun, hayranların oluşturduğuKırmızı VS Mavi adlı video serisine ilham kaynağı oldu ve seride kullanıldı.

Halo 5 İndirmek İçin Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Minecraft - İnceleme başlıklı makalemizde inceleme ve Minecraft hakkında bilgiler verilmektedir.

287 Görüntülenme
OYUN BILGILERI 6 sene önce eklendi
Halo 5 – İnceleme

Oyun Türü: Oyun İnceleme

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?