Don’t Starve İnceleme

Don't Starve İnceleme
Don’t Starve İnceleme

Don’t Starve az düşük bir sistem gereksinimi isteyen ve  düşük bir boyutta olan survivor oyunudur. Oyun The forest oyununun amacı ile aynıdır. Fakat görsel olarak bu iki oyunu karşılaştırmak olmaz. İkisi çok farklı bir oyun.

BAŞLAMADAN ÖNCE

Oyuna başlamadan önce dünyanıız istediğiniz gibi ayarlama imkanınız var veya varsayılan olarak da devam edebilirsiniz. Eğer ayarlamak isterseniz yiyeceklerin bolluğunu, yaratıkların ve nesnelerin ne kadar sıklıkla olduğunu ayarlayabilirsiniz. Ama size tavsiyem varsayılan olarak oynayın daha çok zevki çıkıyor.

OYUN MOLASI

Oyunu bir süre oynadıktan sonra mola verme ihtiyacı duyuyorsunuz. Çünkü günler çok hızlı ilerliyor ve haliye yorulabiliyorsunuz. Oyunun hızlı ilerlemesi bu yüzden oyuncular için sıkıntı yaratabiliyor.

GÖRSELLER

Don't Starve İnceleme
Don’t Starve İnceleme
Don't Starve İnceleme
Don’t Starve İnceleme
Don't Starve İnceleme
Don’t Starve İnceleme

OYUNU SONU YOK MU ?

Ben şahsen bir yere kadar geldim daha sonra işler tersine dönüyor. Her gece canavarlar peşimden kovalıyor yemek bulmakta sıkıntı çekiyorum. Nesne yapamıyorum vs. Pek fazla ilerleyemedim bu yüzden ne kadar bir sonu var onu bilmiyorum..

CANIM SIKILDI ?

Oyun bir yerden sonra gerçekten aynı şeyleri yapmaktan dolayı insanın canını sıkabiliyor. Bu da oyundan çıkmamıza neden oluyor. Bu oyunun eksi yönlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Daha fazla özellik veya görsel olması gereken veya oyuncuları oyundan tutmak için farklı birşeyler yapılması gerektiğin düşünüyorum.

OYNANABİLİRLİK

Oyun oynama derecesi orta derece olarak belirliyoruz bunun asıl nedeninin yukarıda açıkladık . O yüzden oyun her zaman oyunda bizleri tutmuyor. Merakla diğer günü beklediğiniz anlar çok nadir bir hal alabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Awesomenauts İnceleme başlıklı makalemizde Awesomenauts ve inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Ben Mehmet Tandoğan. 1994 doğumluyum ve şuan için geçici olarak öğretmenlik yapmaktayım. Ayrıca Türkçe Oyun Merkezi'nin kurucusu ve yöneticisi konumundayım. 2013'den bu yana İngilizce oyunları Türkçe'ye çevirme işini üstlendim ve şuanda da aktif olarak yerelleştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Tavsiyemiz

WWE 2K15 İnceleme

Smackdown ismi ile ünlenen WWE oyunlarının en son çıkanı bu sene PC kullanıcılarına da uğradı.2014 …