Among The Sleep Hikayesi

Among The Sleep Hikayesi
Among The Sleep Hikayesi

AMONG THE SLEEP KISA HİKAYESİ

Daha önce incelemesini yaptığım oyunun sıra geldi hikayesine.Among The Sleep Hikayesi oyunun hikayesi diğer korku türlerine göre farklılık gösteriyor. Bu farklılık zaten 2 yaşında bir çocuğun bu korku oyununa dahil edilmesiyle başlıyor.Gelelim hikayesine:

Oyun ilk olarak sizin 2 yaşınıza girerken doğum gününüzü kutlayan anneniz ile başlıyor.Oyundaki asıl konu annemiz babamızdan ayrılma süreinde ve bu durumu küçük çocuğumuz farklı olarak algılıyor. Ne de olsa ufacık çocuk… Çocuğun annesi sürekli olarak alkol almaktadır ve çocuğuna kötü davranmaktadır. Bunun etkisinde kalan çocuk böyle bir hayal dünyasına girmiştir. Babası tarafından kendi tarafına alınmasını talep eden anne için bu zor bir durum. Bu yüzden kendini sürekli olarak içkiye vermiştir.Çocuk ise bunu yaratık anne olarak algılamaktadır. Tek çıkş noktası babasına ulaşmak. Oyunda asıl amaç anneye ulaşmak gibi görünüyor fakat en sonunda babamız bizi bu zulümden kurtarıyor ve yanına alıyor.

Bu durumu konu edinen bir oyun. Bu annenin yaptıklarını en kötü bir biçimde hayal dünyasına taşıyan bir yapıttır.

Bir önceki yazımız olan Among The Sleep İnceleme başlıklı makalemizde Among The Sleep ve inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Ben Mehmet Tandoğan. 1994 doğumluyum ve şuan için geçici olarak öğretmenlik yapmaktayım. Ayrıca Türkçe Oyun Merkezi'nin kurucusu ve yöneticisi konumundayım. 2013'den bu yana İngilizce oyunları Türkçe'ye çevirme işini üstlendim ve şuanda da aktif olarak yerelleştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Tavsiyemiz

WWE 2K15 İnceleme

Smackdown ismi ile ünlenen WWE oyunlarının en son çıkanı bu sene PC kullanıcılarına da uğradı.2014 …