Among The Sleep Hikayesi

1
Among The Sleep Hikayesi

Among The Sleep Hikayesi

AMONG THE SLEEP KISA HİKAYESİ

Daha önce incelemesini yaptığım oyunun sıra geldi hikayesine.Among The Sleep Hikayesi oyunun hikayesi diğer korku türlerine göre farklılık gösteriyor. Bu farklılık zaten 2 yaşında bir çocuğun bu korku oyununa dahil edilmesiyle başlıyor.Gelelim hikayesine:

Oyun ilk olarak sizin 2 yaşınıza girerken doğum gününüzü kutlayan anneniz ile başlıyor.Oyundaki asıl konu annemiz babamızdan ayrılma süreinde ve bu durumu küçük çocuğumuz farklı olarak algılıyor. Ne de olsa ufacık çocuk… Çocuğun annesi sürekli olarak alkol almaktadır ve çocuğuna kötü davranmaktadır. Bunun etkisinde kalan çocuk böyle bir hayal dünyasına girmiştir. Babası tarafından kendi tarafına alınmasını talep eden anne için bu zor bir durum. Bu yüzden kendini sürekli olarak içkiye vermiştir.Çocuk ise bunu yaratık anne olarak algılamaktadır. Tek çıkş noktası babasına ulaşmak. Oyunda asıl amaç anneye ulaşmak gibi görünüyor fakat en sonunda babamız bizi bu zulümden kurtarıyor ve yanına alıyor.

Bu durumu konu edinen bir oyun. Bu annenin yaptıklarını en kötü bir biçimde hayal dünyasına taşıyan bir yapıttır.

Bir önceki yazımız olan Among The Sleep İnceleme başlıklı makalemizde Among The Sleep ve inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

176 Görüntülenme
OYUN BILGILERI 4 sene önce eklendi
Among The Sleep Hikayesi

Oyun Türü: Oyun İnceleme

Etiketler: ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?