Virüs Programları Ne Kadar Gerekli?

en-iyi-virüs-programları

 

Hepimizin bilgisayarında bulunan hatta satın aldığımızda beraberinde gönderilen virüs programıyla şu ana kadar haşir neşiriz.Hatta çoğumuz bilgisayarcıya bilgisayarımızı teslim ederken “abi nod32 at ha” dediğimiz olmuştur.Gel gelelim bu virüs programları ne kadar işe yarıyor?

Şu ana kadar edindiğim tecrübeler doğrultusunda yazıyorum.Bu virüs programlarının çoğu hatta neredeyse hepsi casus yazılım şirketleriyle anlaşmalı olduğu kanaatindeyim.Neden? diye soracak olursanız bu virüs programları sanki ezbere iş yapıyormuş gibi .Örnek olarak bir tarama yaptığımızda en çok tehdit içeren dosyaların .dll uzantılı olduğunu görebiliriz.Bu dosyalar işimize yarayan uygulamaların bir parçası olabiliyor.

Konuyu toparlayacak olursak virüs programları üreten şirketler ile casus yazılım üreten şirketlerin arasında bir anlaşma söz konusu.Yani virüs programları tüm tehdit içeren dosyaları değil de anlaşmasız olduğu dosyaları siliyor.Tavsiyem virüs programlarına güvenip zararlı olduğunu düşündüğünüz şeylere bulaşmamanız…

 

 

Bir önceki yazımız olan Europa Universalis IV v4 Türkçe Yama başlıklı makalemizde Europa Universalis IV ve türkçe yama hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Enes Gezen

Türkçe Oyun Merkezi'ne kurulduktan yaklaşık 3 ay sonra katıldım.Youtube'de oyun tam çözümleri ve güncel sorunlar hakkında video yayınlıyorum.Aynı zamanda Facebook sayfamızın genel paylaşımlarını yayınlıyorum.Yakın zamanda bir mobil oyunun Türkçe yamasını yapmayı düşünüyorum.

Tavsiyemiz

Kane and Lynch Dead Men Türkçe Yama

Kane and Lynch Dead Men Türkçe Yama Çalışması Yama Hakkında   Durum güncellenmesi 2 haftada …

türkçe yama