Tetris’te Yastıklar Olsaydı

Sovyet Rusya’dan çıkış Dünya’nın dört bir yanına ulaşan Tetris, günümüzde dahi oynanmaya devam ediyor. Gelmiş geçmiş en başarılı oyunlar arasında yer alan oyun için bugn farklı bir uygulama ortaya çıktı. Niko Schatz isimli tasarımcı Tetris’te yukarıdan gelen parçaları yastık haline dönüştürmeyi denemiş.

Güzel bir fizik motoruyla hazırlanan bu çalışmada yastıklar yukarından düştükten sonra sekiyor ya da farklı hareketler sergiliyorlar. Şimdilik sadece bir çalışma olarak kalan bu videoyu yakında oyun olarak görürsek şaşırmamak gerek. İşte o çalışmanın videosu:

Bir önceki yazımız olan Wall-E - Türkçe Yama Çalışması [2014] başlıklı makalemizde 2014, Türkçe Yama Çalışması ve wall e hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Furkan YAGCI

Tavsiyemiz

Türkçe Oyun Merkezi 2 Yaşında!

Merhaba arkadaşlar, bugün itibariyle kuruluşumuz olan 20 Ağustos 2014 tarihinden bu yana tam 2 yıl …

türkçe yama

script> (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-77184909-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');