Borderlands 2 Game of the Year %100 Türkçe Yama

 Çeviri Durumu
Genel %100
Çevirmenler
Sinan Saçoğlu
Test
Sinan Saçoğlu
Programlama
Sinan Saçoğlu
 Açıklamalar

-Yamada türkçe karakter(Ğ,g,Ş,ş,İ,ı) desteği sadece altyazılar için olmak üzere bulunmamaktadır. (Yani altyazılar dışındaki her şeyde türkçe karakter desteği mevcuttur.)

-Yama oyunun şimdiye kadar ki çıkmış tüm dlc lerini içermektedir. (Head Hunter Dlc’leri de dahil.)

-Yama oyunun normal sürümüne(dlc leri içermeyen sürüm) de kurulabilir.

-Oyunda milyonlarca çeşit silah ve eşya bulunduğu için bunların isimleri belli sayıdaki kelimelerin rastgele eşleştirilmesiyle konulmuş. Bu kelimeleri de türkçeye çevirdim ama rastgele eşleştirme sebebiyle çoğu eşyadan saçma isimler çıkacak. Kimsenin bunu sorun etmeyeceğini farz ediyorum.

-Oyunda, oyuna özgü ve ingilizce de bile bulunmayan birçok terim ve kelime vardı. Bunları da olabildiğince anlamlı şekilde ve doğaçlama yaparak çevirdim. İnşallah memnun kalırsınız.

-Oyunda birkaç ingilizce temelli kelime oyunu şakaları vardı. Bu konuşmaları da çevirdim ama türkçeye çevrilince şakalar anlamsız oldu. Bilginize.

-Oyunda yazılarını bulamadığım bir-iki tane yer var (el bombalarının standart bir şekilde patlar yazısı ve çevirdiğim yer adlarının menüdeki karşılıkları.) Ama bunlar oyuna etki etmeyeceği için size sıkıntı yapmaz.

-Oyunda (Al, Kullan, Çek…) Gibi yazılarıjn nadir de olsa iki-üçünün hatalı olduğunu görebilirsiniz. Bunun sebebi ingilizce de bazı farklı durumlarda aynı kelime kullanılabilirken türkçe de bu durumlar için farklı kelimeler kullanılır. Anlaycağınız iki durumda da kullanılan bir kelimeyi türkçeye durumlardan sadece bir tanesi için çevirdim, bu yüzden diğer durumda aynı kelimeyle karşılaşınca çeviri hatası olduğunu düşünmeyin.

Türkçe Yama Tanıtım

Kurulum

 Oyunun normal sürümüne sahip ve farklı yere kurmuş kişiler kurulum hedefini ona göre ayarlasınlar. Goty sürümüne sahip olanlarda hedef konumdan emin olsun.

İndirme Linkleri

turbobitindirbutonu

Yandex_Disk-Button

Bir önceki yazımız olan Truck Mechanic Simulator 2015 %100 Türkçe Yama başlıklı makalemizde Truck Mechanic Simulator 2015 türkçe yama, Truck Mechanic Simulator 2015 türkçe yama indir ve Truck Mechanic Simulator türkçe yama hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

T.O.M Ekibinin Kurucusuyum ve ayrıca çevirmenlik görevini üstlenmiş durumdayım. Sizler için en iyi hizmeti vermek için buradayım.

Tavsiyemiz

Alien Rage Unlimited %100 Türkçe Yama

Hakkında/İndir Çevirmenler Resimler Kurulum Fragman Hakkında/İndir Bilim kurgu tarzında bir oyun karşınızda. Tabiki türkçe olarak. …

 • Koray Cengiz

  Bunu bayadır bekliyordum 🙂 Standart borderlands 2 ye de kurabilrmiyiz acaba ? (edit) Ellerinize sağlık bu arada.

 • Alpay

  Gerçekten harika bi çalışma.. Ben malesef oyunu 5-6 önce ingilizce olarak bitirdim ama sayenizde yakın zamanda tekrardan başlıyacağım.. Borderlands The Pre-Sequel Türkçe Yama Çalışmasının son bulmasını bekliyorum ben artık.. Başarılar diliyorum.Takipdeyim. İyi günler..

 • Tsuna Sawada

  Mükemmel olmuş. Ellerinize sağlık! Çok uzun zamanadır beklediğim bir yamaydı. 3 kez İngilizce bitirmiştim, artık 4.ye nasip oldu Türkçe bitirmek 🙂 Gel gelelim sağ taraftaki “Borderlands The Pre-Sequel
  Durum: %20
  Son Güncellenme Tarihi: 15.09.2016” Yazısı da ayrı hoşuma gitti. Çevirilerinizin devamını dilerim!

 • Çağrı Zoralioğlu

  Harika! Ellerinize sağlık:)

 • Sinan

  Sağol.

 • Emre Şenduran

  Teşekkürler +1

 • Uğur Aydın

  Tek başına büyük iş eline sağlık …Oyunu alma sebebim bu yama…

 • Engin Sarıkaya

  Trojen uyarısı veriyor defender.

 • Sinan

  Malesef BF 4 ün dil dosyalarını ben açamadım eğer açıp bana ulaşan olursa her zaman çevirebilirim.

 • Sinan

  Setupta virüs yoktur. Setupu kendim hazırladığım için resmi sertifikası bulunmayan seyupta antivirüsün uyarı vermesi normaldir. Ayrıntılı tarama yaparsan virüs olmadığını görürsün. Yine de virüs buluyosa sendekine sonradan bulaşmış demektir.

 • doğa can

  kurdum ama herhangi bir şey değişmedi ? goty kullanıyorm

 • Kritik Eleştirmen

  Linkler sıkıntılı. Tıklayınca tekrar bu sayfayı açıyor

 • Sinan

  Dosya konumundan emin ol setup dosya konumunu kendi bulmuyor elle girmen gerek.

türkçe yama

script> (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-77184909-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');